Bizi Tanıyın
İŞ ORTAĞI
Dijital Köprü

Şirketinizi geleceğe taşıyan yenilikçi çözümler QNB Finansbank Dijital Köprü’de!

Detaylı Bilgi
Faktoring Hakkında
İŞ ORTAĞI
Dijital Köprü

Şirketinizi geleceğe taşıyan yenilikçi çözümler QNB Finansbank Dijital Köprü’de!

Detaylı Bilgi
Hizmetlerimiz
İŞ ORTAĞI
Dijital Köprü

Şirketinizi geleceğe taşıyan yenilikçi çözümler QNB Finansbank Dijital Köprü’de!

Detaylı Bilgi
Faktoring nedir?

Faktoring, mal veya hizmet satışından doğan alacakların vade beklenmeden temlik yoluyla faktoring şirketine devredilerek finansal ihtiyaçlarınızın karşılandığı bir yöntemdir. Finansman, garanti ve tahsilat hizmetleri satıcı firmaya faktoring şirketi tarafından sunulur.

Faktoring hizmetlerinden kimler yararlanabilir?

Yurt içi ve uluslararası ticaret yapan tüm işletmeler hizmetlerimizden faydalanabilir. Herhangi bir bilanço büyüklüğü ya da ciro kriteri yoktur.

Faktoringin sunduğu hizmetler nelerdir?

Finansman, garanti ve tahsilat hizmetleri satıcı firmalara sunduğumuz çözümlerdir. Finansman işlemlerinde faktoring şirketine devredilen alacakların belli bir kısmı vadeden önce satıcı firmaya ödenir. Garanti işlemlerinde borçlu firmanın ödememe riski faktoring şirketi tarafından üstlenilir. Tahsilat işlemlerinde ise alacağın takibi ve tahsilatı yapılarak müşterinin operasyonel yükü azaltılır.

Faktoring işlemi nasıl yapılır?

Çekli işlemlerinizde fatura ve çek görüntüleri ile mobil veya WEB uygulamamız üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz SMS ile bildirilir, müşteri temsilcimiz sizinle irtibata geçer, size en yakın QNB Finans Faktoring veya QNB Finansbank şubesine istenen belgeler teslim edilir ve finansman tutarı hesabınıza aktarılır. Nakit ihtiyacınız aynı gün içerisinde giderilmiş olur. Diğer faktoring talepleriniz için size en yakın şubelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Faktoring maliyeti nedir?

Faktoring işleminin maliyeti faktoring komisyonu ve faktoring ücretleridir. Faktoring ücreti finansman hizmetinden yararlanılması durumunda söz konusu olur. Faktoring komisyonu ise temlik alınan alacaklar üzerinden hesaplanan ve işlem hacmine, alacağın vadesine göre değişen bir maliyettir.

Faktoring işleminin avantajları nelerdir?

Faktoring, firmaların faturalı ve çekli alacaklarını dış kaynaklara yönelmeden nakde çevirerek fon elde etme imkanı tanır. Firmalar, nakit akışını düzenli hale getirir, risklerini azaltır ve ödemelerini kontrol altına alır. Bu sayede rekabet gücünü ve pazar payını arttırabilir. Tahsilat takibi ve yönetimi faktoring şirketi tarafından üstlenileceğinden zaman ve kaynak tasarrufu sağlanır. Firmalar, banka limitlerini kullanmadan kendi kaynağı ile finansman sağlamış olur.

Senet karşılığı faktoring işlemi yapılır mı?

Senet karşılığı faktoring işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemlere ilişkin başvuruları şubelerimiz aracılığıyla almaktayız.

Çek olmadan faktoring işlemi yapabilir miyim?

Sadece fatura ile işlem yapılabilmektedir. Bu işlemlere ilişkin başvuruları şubelerimiz aracılığıyla almaktayız.

Fatura henüz kesilmediyse faktoring işlemi yapabilir miyim?

Yasal mevzuata göre faktoring işlemine konu edilecek alacakların faturaya dayalı olmaları gerekmektedir.

Faktoring işlemi için gerekli belgeler nelerdir?

Faktoring işlemi için gerekli dokümanlara buradan ulaşabilirsiniz.

İhracat faktoringi nedir, nasıl başvuru yapabilirim?

İhracat faktoringi, yurtdışına yapılan satışlardan doğmuş alacakların garanti altına alınması, tahsilatların takibi ve ihracatçı firmanın ihtiyacı doğrultusunda sunulan finansman hizmetidir. Açık hesap vadeli çalışan ihracatçı firmalara garanti, tahsilat ve istenmesi halinde finansman hizmetlerinin ayrı ayrı veya bir bütün olarak sunulabilir. İhracat faktoringi hakkında detaylı bilgi ve başvuru için 0212 371 38 00 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

Faktoring işlemi ile banka kredisi arasındaki fark nedir?

Faktoring işleminde firma kendi kaynaklarını kullanarak alacaklarını nakde çevirir ve nakit ihtiyacını gidermiş olur. Faktoring işlemi bilançoda borç yükünü arttırmaz, aynı gün içerisinde sonuçlandırılır. Banka kredisinde ise firmalar dış kaynak kullanmış olur ve bilançoda borç kaydı oluşur. Banka kredi taleplerinde teminat istenebilir, faktoring işlemlerinde ise alacağın kendisi teminat yerine geçer. Faktoring işlemleri banka kredisi taleplerine göre çok daha kısa sürede sonuçlanır.

QNB Finans Faktoring çağrı merkezi numarasına nereden ulaşabilirim?

0212 371 38 00 numaralı destek hattımızdan veya 0537 974 02 80 numaralı Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.