Bizi Tanıyın
İŞ ORTAĞI
Dijital Köprü

Şirketinizi geleceğe taşıyan yenilikçi çözümler QNB Finansbank Dijital Köprü’de!

Detaylı Bilgi
Faktoring Hakkında
İŞ ORTAĞI
Dijital Köprü

Şirketinizi geleceğe taşıyan yenilikçi çözümler QNB Finansbank Dijital Köprü’de!

Detaylı Bilgi
Hizmetlerimiz
İŞ ORTAĞI
Dijital Köprü

Şirketinizi geleceğe taşıyan yenilikçi çözümler QNB Finansbank Dijital Köprü’de!

Detaylı Bilgi

Amacımız

Bu politika ve içeriği, QNB Finansfaktoring tarafından hazırlanmış ve QNB Finansfaktoring mülkiyetindedir. İçeriğinin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, kullanılması, üçüncü kişiler ile paylaşılması, ifşa edilmesi ve çoğaltılması, QNB Finansfaktoring‘in ön yazılı onayına bağlıdır.
QNB Finansfaktoring olarak QNB Finansfaktoring mobil uygulamamızı kullanan müşterilerimizin veya üçüncü kişilerin ("Kullanıcılar") kişisel verilerinin korunması ve bu hususlarda şeffaflık ve karşılıklı güven oluşturmak önceliklerimizdendir. QNB Finansfaktoring mobil uygulamalarımızı (tümüyle “QNB Finansfaktoring Sayfaları”) tercih ettiğiniz için öncelikle teşekkür ederiz.
Bu Gizlilik Politikası ("Politika") QNB Finansfaktoring mobil uygulamamız ve diğer kullandığınız zamanlarda QNB Finansfaktoring tarafından işlenen kişisel verileriniz ile ilgilidir.

QNB Finansfaktoring Mobil Uygulaması Veri Politikamız

Neden verilerinizi rica ediyoruz?

Kişisel verilerinizi aşağıdaki başlıca amaçlara yönelik olarak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere rica ediyoruz;
• Online faktoring başvurusuna imkan vermek,
• Kredibilite değerlemeleri için istihbarat, bilgi araştırmaları, planlama ve istatistiki çalışmaları yapılabilmek,
• Güncellemeler ile ilgili sizlerle iletişime geçmek,
• Şirketinizle gelecekteki etkileşimlerimiz ve iletişimimizi mümkün kılmak,
• Şirketimiz ürün ve hizmetlerimizin kalitesini artırmak amacıyla ve sizin kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak ilgilenebileceğiniz ürünlere ilişkin yönlendirmelerde bulunmak ve kampanyalara ilişkin bilgi verebilmek, anılan hizmetlere ve ürünlere yönelik tanıtım, pazarlama, promosyon ve kampanya faaliyetlerini yapabilmek,
• QNB Finansfaktoring sayfalarımızdaki hizmet kalitemizi artırabilmek ve kullanıcılarımızı tanıyarak müşteri analizinde kullanabilmek, çeşitli pazarlama ve reklam faaliyetlerinde bulunabilmek,
• Hizmetlerimiz ile ilgili müşteri şikayet ve önerilerini değerlendirebilmek, kullanıcılarımızın faktoring ürünlerimiz ile ilgili sorunlarını çözebilmek,
• Anlaşmalı kurumlarımız ve çözüm ortaklarımız tarafından kullanıcılarımıza öneri sunabilmek, hizmetlerimizle ilgili kullanıcıları bilgilendirebilmek.
Yukarıda sayılanlar dışında başkaca bir amaç için verilerinizi işliyor isek bunu yasal çerçevede ve/veya Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

Hangi verilere erişiyoruz?

QNB Finans Faktoring A.Ş. ("QNB Finansfaktoring") Veri Sorumlusu sıfatı ile, gerekmesi halinde özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil olmak üzere, aşağıda yer verilen veri kategorilerinde kişisel verilerinizi yine aşağıda belirtilen kapsamda, anılan hukuki sebep ve amaçlarla işleyebilecektir.
QNB Finansfaktoring mobil uygulaması, kapalıyken veya kullanılmadığında verileri işlemez veya kullanmaz.
QNB Finansfaktoring başvuru sırasında başvuru bilgilerini, kullanıcı bilgilerini ve uygulama işlevselliğini sağlayabilmek, başvuruyu gerçekleştirebilmek ve kullanıcı ile iletişime geçebilmek için telefon numarası bilgisini toplar, okur ve yazar. Bu bilgi uygulamanın işlevselliği için zorunludur.Bilginin alınmadığı takdirde uygulama kullanılamaz.
Toplanan bilgileriniz her zaman güvenle saklanır ve yasal çerçeve dışındaki 3. kişilere açıklanmaz.

Veri Kategorisi Verinin İçeriği
İletişim verisi Adres no, E-posta adresi, İletişim adresi, Kayıtlı elektronik posta adresi (KEP), Telefon no v.b.
Lokasyon verisi Bulunduğu yerin konum bilgileri v.b.
Görsel ve işitsel kayıtlara ilişkin veriler Görsel ve İşitsel kayıtlar v.b.

Hangi verileri topluyoruz, nasıl kullanıyoruz nasıl paylaşıyoruz ve güvenliğini nasıl sağlıyoruz?

KATEGORİ VERİ TÜRÜ AÇIKLAMA AMACI
KONUM Tam konum (isteğe bağlı) Şube konumlarını mevcut konuma göre özelleştirmek için kullanılmaktadır. Uygulama işlevselliği
KİŞİSEL BİLGİLER Telefon numarası QNB Finansfaktoring başvuru sırasında başvuru bilgilerini, kullanıcı bilgilerini ve uygulama işlevselliğini sağlayabilmek, başvuruyu gerçekleştirebilmek ve kullanıcı ile iletişime geçebilmek için telefon numarası bilgisini toplar, okur ve yazar. Bu bilgi uygulamanın işlevselliği için zorunludur.Bilginin alınmadığı takdirde uygulama kullanılamaz . Uygulama işlevselliği Sahtekarlık önleme, güvenlik ve kanunlara uygunluk
FOTOĞRAFLAR VE VİDEOLAR Fotoğraflar Doküman export edildiği zaman cihazın hafızasına yazmak için kullanılmaktadır. Bu bilgi uygulama işlevselliği için zorunludur. Uygulama işlevselliği Sahtekarlık önleme, güvenlik ve kanunlara uygunluk
İNTERNET ERİŞİMİ iNTERNET Mobil uygulamanın genel kullanımı için gereklidir. Uygulama işlevselliği

QNB Finansfaktoring tarafından, mobil uygulama aracılığı ile toplanan bilgilerinizle cep şubemizi indirdiğiniz cihazınızda yüklü olan diğer uygulamalarda zararlı yazılım tespiti yapılabilmesi için toplanan bilgileriniz her zaman güvenle saklanır ve yasal çerçeve dışındaki 3. kişilere açıklanmaz. https://webapi.qnbff.com alan adı QNB Finans Faktoring A.Ş. tarafından kullanılmakta olup paylaştığınız her türlü veriniz sır niteliğindedir ve ifşa edilmez. Bilgiler webapi.qnbff aracılığı ile sisteme kayıt edilir.

Mobil uygulamamızı kullanmanız veya sosyal medyada etkileşim içinde olduğumuz zaman aşağıdaki şekilde veri topluyoruz:
• Bizlere ilettiğiniz bilgi güncellemelerine ilişkin bilgileriniz,
• QNB Finansfaktoring mobil uygulama veya mobil siteye ilişkin detaylar (internet trafiğiniz, lokasyon veriniz gibi veriler ve bunlar ile sınırlı kalmamak üzere diğer iletişim verileri),
• Sizlere sunabildiğimiz hizmetlerimiz için gereken kişisel verileriniz,
• IP adresiniz ve internet tarayıcı bilgileriniz ile davranışşal tercihlerinize ilişkin veriniz,
• Müşterilerimizden faktoring işlemlerini yerine getirebilmek için zorunlu olan ve verilen hizmetlerde ihtiyaç duyulan bilgiler alınmakta ve saklanmaktadır.
• Yasal yükümlülük altında bulunulmadığı sürece müşteri bilgileri, herhangi bir üçüncü şahıs veya kurum ile kendi onayları olmaksızın paylaşılmamaktadır.
• Müşteri bilgileri, Şirketimizin tabi olduğu düzenleyici kurumlar, yargı ve yürütme mercileri tarafından istendiği takdirde yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklanabilecektir.
• Destek hizmetleri almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların QNB Finansfaktoring gizlilik politikasına ve şartlarına uymaları sağlanmaktadır.
• Müşteri bilgilerine yetkisiz erişimlerin engellenmesi için bilgi sistemleri üzerinde gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır.
• Şirket personeli tarafından müşteri bilgilerine erişimler, işin yapılabilmesi için gereken en kısıtlı yetki seviyesi ve görevler ayrılığı prensibi esas alınarak düzenlenmektedir.

Kişisel Verileriniz ile ilgili Haklarınız

Şirketimize sunduğunuz kişisel verileriniz hakkında bilgi edinebilir, bunları güncelleyebilir, eğer hukuken mümkün ise silinmesini talep edebilirsiniz. Bu hususlar ve daha fazlası için Müşteri/Kefil Aydınlatma Metni sayfamızdan "Kanun’un 11. maddesi uyarınca haklarınız" kısmından ulaşabilirsiniz.
QNB Finansfaktoring Sayfaları ile ilgili gizlilik hususunda öneriniz ile kişisel verilerinize ilişkin taleplerinizi kvkk_bilgi@qnbff.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Veri Sorumlusu Bilgileri

Ticaret Sicil No: 701192
Mersis No: 0388-0617-3950-0022
Ticaret Unvanı: QNB Finans Faktoring A.Ş.
Merkez Adresi: Esentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi, Kristal Kule Binası, No: 215, Kat: 21 Şişli/Istanbul
İnternet sitesi: www.qnbff.com
Tel: 0212 371 38 00
Faks: 0212 371 38 99

Uygulama Geliştirici: QNB Finansfaktoring A.Ş.