Bizi Tanıyın
İŞ ORTAĞI
Dijital Köprü

Şirketinizi geleceğe taşıyan yenilikçi çözümler QNB Finansbank Dijital Köprü’de!

Detaylı Bilgi
Faktoring Hakkında
İŞ ORTAĞI
Dijital Köprü

Şirketinizi geleceğe taşıyan yenilikçi çözümler QNB Finansbank Dijital Köprü’de!

Detaylı Bilgi
Hizmetlerimiz
İŞ ORTAĞI
Dijital Köprü

Şirketinizi geleceğe taşıyan yenilikçi çözümler QNB Finansbank Dijital Köprü’de!

Detaylı Bilgi
Osman Ömür Tan - Yönetim Kurulu Başkanı

1971 doğumlu olan Ömür Tan, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü'nde tamamlamış, ardından Bilgi Üniversitesi'nden İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi almıştır. Bankacılık kariyerine 1995 yılında Yapı ve Kredi Bankası'nda MT olarak başlayan Tan, 1998 yılında Finansbank A.Ş ailesine katıldı. Kurumsal şubelerde üstlendiği çeşitli sorumlulukların ardından, Kurumsal Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kilit Müşteri Yönetimi Grup Yöneticiliği ve Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Grup Yöneticiliği görevlerini üstlendi. 2011 yılı itibarıyla Proje Finansmanı, Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Finansmanı fonksiyonlarıyla birlikte Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ocak 2022 itibarı ile QNB Finansbank Genel Müdürü olarak atandı. Ömür Tan ayrıca QNB Finansfaktoring Yönetim Kurulu Başkanı ve QNB eFinans Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Nergis Ayvaz Bumedian - Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1992-1995 yılları arasında Yapı ve Kredi Bankası’nda, 1995-1997 yılları arasında ise Demirbank T.A.Ş.’nde Kurumsal Pazarlama alanında görev yaptı. QNB Finansbank’a 1997 yılında Kurumsal Pazarlama Yönetmeni olarak katıldı. Ardından 1998 yılında Şube Müdürü, 2000 yılında ise QNB Finansbank Ticari Bankacılık Grup Yöneticisi olarak atandı. Ayvaz, 01.01.2008 tarihinden 8 Haziran 2009 tarihine kadar QNB Finansbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü ve bu tarihten itibaren QNB Finansfaktoring Genel Müdürü olarak atandı. Ayvaz, 4 Kasım 2009 dan itibaren QNB Finansfaktoring Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır..

Adnan Menderes Yayla - Yönetim Kurulu Üyesi

1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında ABD, University of Illinois at Urbana-Champaign’de MBA çalışmalarını tamamladı. 1985-1995 yılları arasında Maliye Müfettiş Yardımcısı ve Maliye Müfettişi olarak Maliye Bakanlığı’nda; 1995- 1996 yılları arasında Proje Değerleme Daire Başkanı olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda; 1996-2000 yılları arasında Manager, Senior Manager ve Partner olarak Price Waterhouse Coopers İstanbul ve Londra ofislerinde; 2000-2008 yılları arasında Mali Kontrol Grubu ve Risk Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak T. Dış Ticaret Bankası (Fortis)’nda görev aldı. 20 Mayıs 2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı ve Grup CFO olarak QNB Finansbank bünyesine katıldı. Ağustos 2008 tarihi itibari ile QNB Finansbank İcra Komitesi Üyesi ve Grup CFO olarak görev yapmakta olup 8 Haziran 2009 tarihinden beri QNB Finansfaktoring’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de üstlenmiştir.

Bülent Yurdalan - Yönetim Kurulu Üyesi

1980 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Kütahya Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdi. 1982 yılında Pamukbank ile başladığı bankacılık hayatına Citibank Türkiye’de devam etti. 1988 yılı başında katıldığı QNB Finansbank A.Ş.’de sırası ile şube operasyon, Teftiş Kurulu, Hazine Operasyon, Genel Muhasebe, İç Kontrol bölümleri ile bazı yurt dışı, yurt içi Fiba Grubu bankalarında üst düzey görevler aldı. 2003 yılında Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanan Yurdalan, 2013 Ekim ayında İç Sistemler Başkanı oldu. Bülent Yurdalan, Eylül 2014 itibariyle Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı.

Engin Turhan - Yönetim Kurulu Üyesi

1980 doğumlu Turhan, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun, Uluslararası Ekonomi Politik ve İşletmecilik yüksek lisansına sahiptir. Bankacılık kariyerine, QNB Finansbank A.Ş. 'de 2003 yılında MT (Yönetici Adayı) programı ile başladı. 2005 yılına kadar Krediler bölümünde farklı departmanlarda görev aldıktan sonra, Proje Finansmanı'na geçen Turhan burada Proje İzleme, Proje Değerlendirme, Kurumsal Finansman ve Sendikasyonlar departmanlarında uzman ve yönetici kademelerinde çalıştı. 2012 yılında Kurumsal Bankacılık Yapılandırılmış Finansman ve Sendikasyon Grup Yöneticisi olarak atandıktan sonra kendisine 2014 yılında Türev Ürünler Satış fonksiyonu da bağlanmış ve Direktör olarak atanmıştır. 2015 yılında mevcut fonksiyonlarına Ticari Bankacılık da eklenmiş olup, 2016 Haziran itibarıyla da Ticari Bankacılık ve Proje Finansmanı'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2022 Ocak itibarıyla OBİ ve Ticari Bankacılık, Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve QNB Finans Faktoring A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Okay Yıldırım - Yönetim Kurulu Üyesi

2000 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olan Okay Yıldırım, aynı yıl Management Trainee olarak Garanti Bankası’nda bankacılık kariyerine başlamıştır. TEB ve QNB Finansbank’da Ticari Bankacılık, Kobi Bankacılığı, Bireysel Bankacılık, Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Birimlerinde çeşitli yöneticilik görev ve kademelerinde görev alan Okay Yıldırım 2018 senesinde QNB Finansbank Grubunun e-dönüşüm Fintech’i QNB eFinans’ın Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir. Bu görevinin yanı sıra halen QNB Finansbank Grubunda, Grup Tüzel Dijital Bankacılık Başkanı olarak Tüzel Dijital Dönüşüm ve Tüzel Dijital Bankacılıktan sorumlu yönetici olarak görevine devam etmektedir. QNB Finansfaktoring’in yanı sıra QNB eFinans ve QNBpay 'de Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır.

Osman Reha Yolalan - Yönetim Kurulu Üyesi

Yolalan, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği alanında lisans derecesine ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Quebec-Kanada, Laval Üniversitesi’nde Yönetim Bilimleri alanında doktora yapmış ve 2000 yılında Yöneylem Araştırması ana bilim dalında Üniversite Doçenti ünvanını almaya hak kazanmıştır. Yolalan, bankacılık kariyerine 1991 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nın Strateji Planlama Departmanı’nda Uzman olarak başlamış, 1994-2000 yılları arasında Kurumsal ve Ekonomik Araştırmalar Bölüm Başkanı olarak ve ardından 2000-2004 yılları arasında Finansal Analiz ve Kredi Risk Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004-2005 yılları arasında Yapı ve Kredi Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2006-2012 yılları arasında Eurobank Tekfen A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir.2006-2019 yılları arasında Tekfen Holding Kurumsal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Yolalan, 2019 yılının Mart ayından bu yana Tekfen Holding Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 2016-2021 yılları arasında QNB Finansbank A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır. Türkiye’de çeşitli üniversitelerde 30 yıldır yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Bankacılık alanında dersler veren Yolalan’ın uluslararası dergilerde bankacılık yönetimi alanında yayınları da bulunmaktadır. Osman Reha Yolalan, Mart 2022 itibari ile QNB Finans Faktoring A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atanmıştır.